NA GÓRĘ

Miód wielokwiatowy Miód wielokwiatowy

Miód wielokwiatowy Pasieka Dębowa Łąka

Miody wielokwiatowe to duża grupa miodów, która jest jednym z popularniejszych i powszechnie stosowanych produktów pszczelich. Różnią się smakiem, barwą i walorami zdrowotnymi. Właściwości te są uzależnione od gatunków kwiatów, krzewów i drzew wybieranych przez pszczoły, miejsc występowania pasiek oraz terminów zbioru. Można wymienić miody wielokwiatowe wiosenne charakteryzujące się jasnymi barwami i delikatnym smakiem, miody letnie (zawierające nektar lipy) i późniejsze (z gryką lub słonecznikiem). Miód wielokwiatowy nazywany jest miodem „tysiąca kwiatów”, ponieważ powstaje z różnych roślin, zarówno uprawnych, jak i dziko rosnących.

Zastosowanie miodu wielokwiatowego

Miód wielokwiatowy znajduje zastosowanie w stanach przeziębienia, złego samopoczucia, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy narażeni jesteśmy na wpływ niesprzyjających warunków atmosferycznych. Wzmacnia naturalną barierę ochronną organizmu przed infekcjami. Łagodzi również objawy alergii, nieprzyjemnego kataru siennego, a niektóre badania wykazują jego korzystnie działanie w astmie oskrzelowej. Bakteriobójcze właściwości miodu, wykorzystuje się w walce z drobnoustrojami, zagrażającymi zdrowiu. Spożywanie miodu wielokwiatowego pozytywnie wpływa na układ krążenia, a zwłaszcza pracę serca, dostarczając mu cennych składników energetycznych (glukoza, fruktoza). Ceniony jest również za swe walory smakowe, szeroko wykorzystywane w przemyśle spożywczym, a także w zaciszu domowej kuchni, służąc jako naturalny dodatek do wielu potraw. Mając łagodny, delikatny smak, miód wielokwiatowy polecany jest dzieciom, które nie zawsze chętnie akceptują nowe produkty. Miód wspomaga pracę wątroby, funkcje detoksykacyjne, zapobiega chorobom woreczka żółciowego, żołądka oraz minimalizuje problemy z jelitami, korzystnie wpływając na przemianę materii.

Charakterystyka miodu wielokwiatowego

Miód wielokwiatowy jest jednym z popularniejszych i powszechnie stosowanych rodzajów pszczelego produktu. Może przybierać różną barwę i smak, w zależności od pory zbioru. Miód z roślin wiosennych ma delikatny, łagodny smak, natomiast ten z pory letniej charakteryzuje się ciemniejszą barwą i wyrazistym smakiem.

Ceny miodu wielokwiatowego

Miód wielokwiatowy 0,5l 18,00 zł
Miód wielokwiatowy 0,9l 30,00 zł

Facebook

 

"Miód jest dobry na przeziębienia, chrypkę czy zapalenie gardła. Niektórzy twierdzą, że dwie łyżki miodu zjedzone po nadużyciu alkoholu pomagają pozbyć się bólu głowy."

Ciekawostka