NA GÓRĘ

Miód wrzosowy Miód wrzosowy

Miód wrzosowy Pasieka Dębowa Łąka

Miód wrzosowy posiada w swoim składzie łatwo przyswajalne przez nasz organizm biopierwiastki, neurohormony oraz hormony wzrostu. Wyróżnia się dużą zawartością witaminy B, co czyni go konkurencyjnym w stosunku do innych miodów.

Zastosowanie miodu wrzosowego

Od wielu już lat znane są lecznicze właściwości miodu. Sprawdza się jako lek przy przeziębieniach, mając antyseptyczne właściwości oraz dzięki zawartej w nim inhibinie – która hamuje rozprzestrzenianie się wirusów i bakterii w organizmie. Posiada właściwości rozgrzewające i wykazujące aktywność antybiotyczną, dlatego często sięgamy po niego w stanach grypowych. Świetnie sprawdza się w chorobach oczu, przewodu pokarmowego oraz serca. Dzięki swym upiększająco-wygładzającym właściwościom, często stosowany jest w kosmetyce, jako dodatek do kremów, maseczek czy też znanych już w starożytności kąpieli w mleku i miodzie. W miodzie występują wszystkie aminokwasy egzogenne, czyli takie, których nasz organizm nie syntetyzuje. Świetnie radzi sobie z usuwaniem substancji toksycznych wspomagając układ wydalniczy.

Charakterystyka miodu wrzosowego

Ma on ciemno-pomarańczowe zabarwienie i galeretowatą konsystencję. Miód wrzosowy jest bardzo esencjonalny; posiada silny naturalny zapach wrzosu dzięki zawartości olejków eterycznych i stu dwudziestu innych substancji pochodzących z nektaru. Jego smak jest raczej gorzkawy i ostry, co jest rzadkim zjawiskiem wśród odmian miodu. Nie zawiera wielu witamin, za to ich brak rekompensuje duża zawartość enzymów i wolnych aminokwasów.

Ceny miodu wrzosowego

Miód wrzosowy 0,5l 35,00 zł
Miód wrzosowy 0,9l 60,00 zł

Facebook

 

"Miód jest dobry na przeziębienia, chrypkę czy zapalenie gardła. Niektórzy twierdzą, że dwie łyżki miodu zjedzone po nadużyciu alkoholu pomagają pozbyć się bólu głowy."

Ciekawostka